Menu

Forældreforeningen

Forældreforeningen hjælper og støtter op om de tiltag der er i lokalsamfundet. 

Klubnyt 23. marts kl. 16:11
STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN Bliv sponsor i Korup IF, uden det koster dig noget!
Kommende kampe
September 2022
25.
søndag
10.00
Skeby GF
Spillet
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Nordvest
Skovløkkeskolen
Korup Ubberud Ungdom
Skovløkkeskolen
25.
søndag
10.00
FC Faaborg
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge B (2015) 5M - 25/9 • I Marienlyst - 3 bane - 2x10 min
Marienlystcentret
Korup Ubberud Ungdom
Marienlystcentret
25.
søndag
10.00
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge A (2014) 5M - 25/9 • I Korup - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Munkebo BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
25.
søndag
10.00
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 25/9 • I Dalum - 2 baner - 2x10 min
Tingløkkeskolen
Tingløkke græs
Dalum IF
Tingløkkeskolen
Tingløkke græs
25.
søndag
10.00
B 1909 (1)
Spillet
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 25/9 • I Ubberud - 2 baner - 2x10 min.
Løvtop Road (Ubberud)
Korup Ubberud Ungdom
Løvtop Road (Ubberud)
25.
søndag
10.30
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge B (2015) 5M - 25/9 • I Marienlyst - 3 bane - 2x10 min
Marienlystcentret
BBB
Marienlystcentret
25.
søndag
10.30
OB
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge A (2014) 5M - 25/9 • I Korup - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup Ubberud Ungdom
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
25.
søndag
10.30
Næsby BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 25/9 • I Dalum - 2 baner - 2x10 min
Tingløkkeskolen
Tingløkke græs
Korup Ubberud Ungdom
Tingløkkeskolen
Tingløkke græs
25.
søndag
10.30
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 25/9 • I Ubberud - 2 baner - 2x10 min.
Løvtop Road (Ubberud)
B 1909 (2)
Løvtop Road (Ubberud)
25.
søndag
11.00
KU BK
livescore
1 - 2
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 1
Løvtop Road (Ubberud)
MG & BK
Løvtop Road (Ubberud)
25.
søndag
11.00
Egebjerg Fodbold (1)
livescore
0 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Ulbølle Stadion
Korup Ubberud Ungdom/Morud (1)
Ulbølle Stadion
25.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge B (2015) 5M - 25/9 • I Marienlyst - 3 bane - 2x10 min
Marienlystcentret
Søndersø BK
Marienlystcentret
25.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge A (2014) 5M - 25/9 • I Korup - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Nyborg G & IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
25.
søndag
11.00
Skeby GF
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge C (2014) 5M - 25/9 • I Dalum - 2 baner - 2x10 min
Tingløkkeskolen
Tingløkke græs
Korup Ubberud Ungdom
Tingløkkeskolen
Tingløkke græs
25.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
Spillet
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 25/9 • I Ubberud - 2 baner - 2x10 min.
Løvtop Road (Ubberud)
Boldklubben Marienlyst
Løvtop Road (Ubberud)
25.
søndag
11.30
Aarslev BK
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge A (2014) 5M - 25/9 • I Korup - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup Ubberud Ungdom
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
25.
søndag
12.00
Næsby BK
Spillet
Herrer
U11
U11 drenge 8M A (2012) - efterår 2022-Turnering • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Bane 4
Korup Ubberud Ungdom
ALPI Arena Næsby
Bane 4
28.
onsdag
17.15
Aarslev BK
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Fyn
Netplan Arena
Korup Ubberud Ungdom
Netplan Arena
28.
onsdag
17.30
KU BK (2)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 6
Løvtop Road (Ubberud)
DSIO
Løvtop Road (Ubberud)
28.
onsdag
18.00
Strib IF
-
Kvinder
U14
U14 Piger (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Korup Ubberud Ungdom
Strib fritids- & aktivitetscenter
29.
torsdag
17.30
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M A (2012) - efterår 2022-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Nyborg G & IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
29.
torsdag
19.00
SB/BBB
-
Herrer
U15
U15 drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Kunsten
Korup Ubberud Ungdom
Vestfalen Stadion
Kunsten
Oktober 2022
1.
lørdag
10.00
Dalum IF
-
Kvinder
U12
U11/12 piger D (2011-2012) 5 MANDS 1/10 • I Marienlyst - 3 baner - 2 x 10 min.
Marienlystcentret
Korup Ubberud Ungdom
Marienlystcentret
1.
lørdag
10.30
Strib IF
-
Kvinder
U12
U11/12 piger D (2011-2012) 5 MANDS 1/10 • I Marienlyst - 3 baner - 2 x 10 min.
Marienlystcentret
Korup Ubberud Ungdom
Marienlystcentret
1.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde 9M - Efterår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Nr. Søby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
1.
lørdag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
livescore
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 1
Løvtop Road (Ubberud)
Årslev BK
Løvtop Road (Ubberud)
1.
lørdag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U12
U11/12 piger D (2011-2012) 5 MANDS 1/10 • I Marienlyst - 3 baner - 2 x 10 min.
Marienlystcentret
Boldklubben Marienlyst
Marienlystcentret
1.
lørdag
12.00
Stjernen BK (2)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 5
Østbyens Stadion
KU BK (3)
Østbyens Stadion
1.
lørdag
14.00
FK Utopia
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 6
Munke Mose
KU BK (2)
Munke Mose
2.
søndag
10.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Nordvest
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
B 1909
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
10.00
Korup Ubberud
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2013) 5M - 2/10 • I Korup/Ubberud - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Søndersø BK (1)
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
10.00
Krarup Espe Fodbold
-
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 2/10 • I Nr. Lyndelse - 3 baner - 2x10 min
Carl Nielsen Hallen
Korup Ubberud Ungdom
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
10.30
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U9
HORST WEIN-Stævne: U9 drenge B (2014) 5M - 2/10 • I Langeskov - 2 baner - 2x10 min
Langeskov Stadion
Strib IF
Langeskov Stadion
2.
søndag
10.30
MG & BK
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2013) 5M - 2/10 • I Korup/Ubberud - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup Ubberud
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
11.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2022 • Pulje 8
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
FC Avrasya
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
11.00
KU BK (1)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Skamby/Hårslev
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
11.00
Skårup IF
-
Herrer
U9
HORST WEIN-Stævne: U9 drenge B (2014) 5M - 2/10 • I Langeskov - 2 baner - 2x10 min
Langeskov Stadion
Korup Ubberud Ungdom
Langeskov Stadion
2.
søndag
11.00
Korup Ubberud
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2013) 5M - 2/10 • I Korup/Ubberud - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 2/10 • I Nr. Lyndelse - 3 baner - 2x10 min
Carl Nielsen Hallen
Langeskov IF
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U15
U15 drenge Liga 4 (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 2
Løvtop Road (Ubberud)
Morud IF
Løvtop Road (Ubberud)
2.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Fyn
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Næsby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
11.30
Langeskov IF
-
Herrer
U9
HORST WEIN-Stævne: U9 drenge B (2014) 5M - 2/10 • I Langeskov - 2 baner - 2x10 min
Langeskov Stadion
Korup Ubberud Ungdom
Langeskov Stadion
2.
søndag
11.30
Næsby BK
-
Herrer
U10
U10 drenge C (2013) 5M - 2/10 • I Korup/Ubberud - 3 baner - 2x10 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup Ubberud
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
11.30
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U10
U9/10 piger (2013-2014) 5M C 2/10 • I Nr. Lyndelse - 3 baner - 2x10 min
Carl Nielsen Hallen
O K S
Carl Nielsen Hallen
2.
søndag
13.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U14
U14 Piger (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Tårup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
2.
søndag
15.00
Korup Ubberud Ungdom/Morud (1)
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum/Næsby
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
tirsdag
18.00
Allesø
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 1
Allesø / Spurvelundsskolen
KU BK
Allesø / Spurvelundsskolen
5.
onsdag
17.00
SSV Højfyn
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Nordvest
Albani Arena Vissenbjerg
Korup Ubberud Ungdom
Albani Arena Vissenbjerg
5.
onsdag
17.15
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M A (2012) - efterår 2022-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Sanderum BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
5.
onsdag
18.00
Hesselager
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2
Hesselager Stadion
Morud/Korup Ubberud Ungdom (2)
Hesselager Stadion
8.
lørdag
10.00
F16
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2
Kirkeby skole
Morud/Korup Ubberud Ungdom (2)
Kirkeby skole
8.
lørdag
12.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
KRFK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
8.
lørdag
13.00
Otterup Bold- og Idrætsklub
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Fyn
Intersport Arena Otterup
Korup Ubberud Ungdom
Intersport Arena Otterup
9.
søndag
11.00
MG & BK
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M A (2012) - efterår 2022-Turnering • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Korup Ubberud Ungdom
MG & BK.s anlæg
9.
søndag
11.00
B1913 (2)
Omklædningsrum 7 th.
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2022 • Pulje 8
Campus Road
Bane 2
Dommeromk.: Omklædningsrum 3
KU BK
Omklædningsrum 8 th.
Campus Road
Bane 2
Dommeromk. Omklædningsrum 3
9.
søndag
11.00
Næsby BK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Korup Ubberud Ungdom
ALPI Arena Næsby
9.
søndag
11.00
F16
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Stenstrup Sportsplads
Korup Ubberud Ungdom/Morud (1)
Stenstrup Sportsplads
9.
søndag
11.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
U14
U14 Piger (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Korup Ubberud Ungdom
Carl Nielsen Hallen
9.
søndag
18.30
BK2020 (1)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 2
EL Team Sikring Arena (BK2020)
KU BK (1)
EL Team Sikring Arena (BK2020)
12.
onsdag
17.30
Korup Ubberud Ungdom/Morud (1)
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
TEAM Odense Q
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
12.
onsdag
19.00
Verninge IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde 9M - Efterår 2022 • Pulje 1
Verninge Stadion
Korup IF
Verninge Stadion
13.
torsdag
17.15
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M A (2012) - efterår 2022-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Fjordager IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
13.
torsdag
18.00
Vindinge BK
-
Kvinder
U14
U14 Piger (2009) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Korup Ubberud Ungdom
Vindinge Sportsplads
15.
lørdag
10.00
Morud/Korup Ubberud Ungdom (2)
-
Kvinder
U16
U16 Piger (2007) 11M/9M - efterår 2022 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Vindinge BK
MORUD VVS-EL STADION
15.
lørdag
10.00
Allesø GF
-
Herrer
U11
U11 drenge 8M C (2012) - 2. turneringshalvdel • Pulje Fyn
Allesø / Spurvelundsskolen
Korup Ubberud Ungdom
Allesø / Spurvelundsskolen
15.
lørdag
11.00
KU BK (1)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
FC Avrasya
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
15.
lørdag
15.00
Næsby BK (1)
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2022 • Pulje 8
ALPI Arena Næsby
KU BK
ALPI Arena Næsby
15.
lørdag
15.00
FC Broby (1)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 5
FC Broby Arena
KU BK (3)
FC Broby Arena
16.
søndag
11.00
Bogense G & IF
NR. 1
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 1
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 3 - 11 mands (bane 4 og 5 samlet)
KU BK
NR. 2
Bogense Stadion - JK Byg og Montage park
Bane 3 - 11 mands (bane 4 og 5 samlet)
16.
søndag
11.00
KU BK (2)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 6
Løvtop Road (Ubberud)
Røde Stjerne
Løvtop Road (Ubberud)
22.
lørdag
10.00
Boldklubben Marienlyst
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2008) 11M - efterår 2022 • Pulje 1
Marienlystcentret
Korup Ubberud Ungdom
Marienlystcentret
22.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde 9M - Efterår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Odense Foxes
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
22.
lørdag
13.00
B1913 (1)
Omklædningsrum 6
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 6
Campus Road
Bane 5
Dommeromk.: Omklædningsrum 3
KU BK (2)
Omklædningsrum 8 tv.
Campus Road
Bane 5
Dommeromk. Omklædningsrum 3
22.
lørdag
15.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2022 • Pulje 1
Løvtop Road (Ubberud)
Tarup-Paarup IF (1)
Løvtop Road (Ubberud)
23.
søndag
11.00
Søhus Stige
-
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (2011) - efterår 2022 • Pulje Nordvest
Rema 1000 Arena Søhus
Korup Ubberud Ungdom
Rema 1000 Arena Søhus
23.
søndag
11.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2022 • Pulje 8
Løvtop Road (Ubberud)
Bolbro G & IF
Løvtop Road (Ubberud)
23.
søndag
13.30
BK2020 (2)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2022 (11M/9M) • Pulje 2
EL Team Sikring Arena (BK2020)
KU BK (1)
EL Team Sikring Arena (BK2020)

Nyt fra DBU Fyn

Forældreforeningen

ingen img
Michael Jacobsen
profilepic
Kent Bødskov Madsen