Menu
Klubnyt 22. april kl. 22:26
Korup vs BK Vestfyn Sejr på hjemmebane
Klubnyt
31. januar kl. 21:02 ØB stævne 2023
Klubnyt
17. januar kl. 14:44 U11 drenge vinder Harte Cup
Klubnyt
23. marts kl. 16:11 STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN
Klubnyt
22. marts kl. 14:43 STØT KORUP IF FODBOLD MED BENZINKORT ELLER MED OK’S APP
Kommende kampe
Februar 2024
24.
lørdag
13.00
Skibet IF (2)
Omklædning hjemmefra
-
Kvinder
U14
U14 Piger Liga 2 / Træningskamp • Træningskamp
Universal Parken (Kunstgræs)
Bane 3-kunstgræs
KUU
Omklædning hjemmefra
Universal Parken (Kunstgræs)
Bane 3-kunstgræs
24.
lørdag
14.15
Korup-Ubberud Ungdom (1)
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Bogense G & IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.29
Korup-Ubberud Ungdom (2)
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Ebberup IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.36
Tarup/Paarup IF
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom (1)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
14.50
Årslev BK
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom (2)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
15.04
Korup-Ubberud Ungdom (1)
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Haarby IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
15.11
Bogense G & IF
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom (2)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
15.22
BBB
-
Herrer
U11
Inde - U11 drenge D (2013) 24/2 • Pulje 1
Arena Assens - Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom
Arena Assens - Hal 1
24.
lørdag
15.32
Korup-Ubberud Ungdom (2)
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom (1)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
15.53
Haarby IF
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom (2)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
15.57
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
Inde - U11 drenge D (2013) 24/2 • Pulje 1
Arena Assens - Hal 1
Gelsted G&IF
Arena Assens - Hal 1
24.
lørdag
16.00
Ebberup IF
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom (1)
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
16.04
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
Inde - U11 drenge D (2013) 24/2 • Pulje 1
Arena Assens - Hal 1
BBB
Arena Assens - Hal 1
24.
lørdag
16.14
Korup-Ubberud Ungdom (2)
-
Herrer
U12
Inde - U12 drenge C (2012) 24/2 • Pulje 4
Haarby Hallerne Hal 1
Tarup/Paarup IF
Haarby Hallerne Hal 1
24.
lørdag
16.39
Gelsted G&IF
-
Herrer
U11
Inde - U11 drenge D (2013) 24/2 • Pulje 1
Arena Assens - Hal 1
Korup-Ubberud Ungdom
Arena Assens - Hal 1
25.
søndag
10.00
Søndersø BK (1)
Omkl. 5
-
Herrer
U11
U11 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 2
Søndersø Stadion
Bane 1 Vest
Dommeromk.: Dommeromklædning
KUU
Omkl. 6
Søndersø Stadion
Bane 1 Vest
Dommeromk. Dommeromklædning
25.
søndag
11.00
BBB/SB
Omkl. Senior
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
Bellinge Stadion - kunstgræs
Kunstbane 1 - 11M
Dommeromk.: Dommer omk.
FC Nordfyn
Omklædningsrum 1
Bellinge Stadion - kunstgræs
Kunstbane 1 - 11M
Dommeromk. Dommer omk.
25.
søndag
11.30
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U12
U12 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 1
Nr. Aaby Idrætspark - Kunststofbane
Næsby BK
Nr. Aaby Idrætspark - Kunststofbane
25.
søndag
11.37
BBB (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 11.15 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
11.52
KUU (2)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 2
Vester Skerninge Hallen
Fraugde G & IF
Vester Skerninge Hallen
25.
søndag
11.58
KUU (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 11.15 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
MG & BK (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
11.59
KUU (2)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 2
Vester Skerninge Hallen
Egebjerg Fodbold
Vester Skerninge Hallen
25.
søndag
12.19
OB (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 11.15 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
12.20
Fjordager IF (1)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 1
Vindinge-Hallen
KUU (1)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
12.20
Næsby BK
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 2
Vester Skerninge Hallen
KUU (2)
Vester Skerninge Hallen
25.
søndag
12.34
Fraugde G & IF
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 2
Vester Skerninge Hallen
KUU (2)
Vester Skerninge Hallen
25.
søndag
12.40
Ringe BK (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 11.15 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
12.41
KUU (1)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Vindinge BK (2)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
12.41
Egebjerg Fodbold
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 2
Vester Skerninge Hallen
KUU (2)
Vester Skerninge Hallen
25.
søndag
13.02
KUU (1)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 1
Vindinge-Hallen
Tarup/Paarup IF
Vindinge-Hallen
25.
søndag
13.02
KUU (2)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 2
Vester Skerninge Hallen
Næsby BK
Vester Skerninge Hallen
25.
søndag
13.08
KUU (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 11.15 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Aarup BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
13.23
Vindinge BK (1)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 1
Vindinge-Hallen
KUU (1)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
13.44
Fjordager IF (1)
-
Kvinder
U12
Inde - U11/U12 piger C/D (2012-13) 25/2 • Pulje 1
Vindinge-Hallen
KUU (1)
Vindinge-Hallen
25.
søndag
13.52
BBB (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
13.52
Tarup/Paarup IF (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (3)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
13.52
Vindinge BK (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Korup-Ubberud (1)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
13.59
B1913 (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Korup-Ubberud (2)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
14.13
Korup-Ubberud (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Boldklubben Marienlyst
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
14.20
MG & BK (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
14.20
Næsby BK (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (3)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
14.27
Korup-Ubberud (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Vindinge BK (2)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
14.34
B1913 (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Korup-Ubberud (1)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
14.41
KUU (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
Tarup/Paarup IF (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
14.41
KUU (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
FC Odense (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
14.48
Korup-Ubberud (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Vindinge BK (1)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
14.55
Vindinge BK (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Korup-Ubberud (1)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
15.02
Næsby BK (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
15.02
OKS
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
KUU (3)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
15.09
Boldklubben Marienlyst
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
Korup-Ubberud (2)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
15.23
KUU (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 1
Bogense Hallerne (Hal 2)
FC Odense (1)
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
15.23
KUU (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 25/2-24 • I Bogense - Mødetid 13.30 - Bane 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
S.K.F.I.F.
Bogense Hallerne (Hal 2)
25.
søndag
15.23
Korup-Ubberud (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
B1913 (2)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
25.
søndag
15.30
Korup-Ubberud (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 25/2-24 • I Brenderup - Mødetid 13.30 - Bane 2
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
B1913 (1)
Brenderup Aktivitetscenter - Hal 1
28.
onsdag
19.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 piger 8:8 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
Fjordager IF
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
Marts 2024
1.
fredag
19.00
Kauslunde IF
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KU BK
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
2.
lørdag
10.00
KFUM.s BK
livescore
-
Kvinder
U13
U13 piger 8:8 - Opstartsbold • Pulje 1
KFUM-parken
KUU
KFUM-parken
2.
lørdag
12.00
KUU
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2016) 2/3 • Pulje 1
Vester Skerninge Hallen
Ringe BK
Vester Skerninge Hallen
2.
lørdag
12.00
MG & BK
1.
-
Herrer
U15
U15 drenge LIGA 3 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
Bane 3 Kunst
FC Nordfyn
3.
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
Bane 3 Kunst
2.
lørdag
12.21
S.f.B.
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2016) 2/3 • Pulje 1
Vester Skerninge Hallen
KUU
Vester Skerninge Hallen
2.
lørdag
12.49
KUU
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2016) 2/3 • Pulje 1
Vester Skerninge Hallen
ERI
Vester Skerninge Hallen
2.
lørdag
13.17
O K S
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2016) 2/3 • Pulje 1
Vester Skerninge Hallen
KUU
Vester Skerninge Hallen
2.
lørdag
13.45
Vindinge BK
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2016) 2/3 • Pulje 1
Vester Skerninge Hallen
KUU
Vester Skerninge Hallen
3.
søndag
09.16
SfB
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 3/3 • Spilletid 1x15 min
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
KUU
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
3.
søndag
09.48
KUU
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 3/3 • Spilletid 1x15 min
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
Boldklubben Marienlyst
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
3.
søndag
10.00
EGB (Ejby/Gelsted)
-
Herrer
U11
U11 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 2
Rishøj Stadion Gelsted
KUU
Rishøj Stadion Gelsted
3.
søndag
10.20
KUU
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 3/3 • Spilletid 1x15 min
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
Søndersø BK
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
3.
søndag
10.36
Stige Boldklub 2017
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 3/3 • Spilletid 1x15 min
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
KUU
Idrætscenter Nyborg - Kunstgræs
3.
søndag
10.45
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U12
U12 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
Assens FC
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
10.
søndag
00.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Tommerup BK
Kok & Vin Park (Ubberud)
10.
søndag
10.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
MG & BK/Erritsø/Nr. Åby
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
10.
søndag
10.25
KUU
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 10/3 • Spilletid 2x10 min
OKSON-Park, kunstgræsbane
Kerteminde BK (1)
OKSON-Park, kunstgræsbane
10.
søndag
10.50
SSV Højfyn
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 10/3 • Spilletid 2x10 min
OKSON-Park, kunstgræsbane
KUU
OKSON-Park, kunstgræsbane
10.
søndag
11.15
Fjordager IF
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 10/3 • Spilletid 2x10 min
OKSON-Park, kunstgræsbane
KUU
OKSON-Park, kunstgræsbane
10.
søndag
13.00
Nr. Aaby IK
-
Herrer
U12
U12 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Korup-Ubberud Ungdom
Nr.Aaby Idrætspark
10.
søndag
14.05
Skårup IF
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Korup Ubberud Ungdom (1)
Korinth Hallen (inde)
10.
søndag
14.40
Korup Ubberud Ungdom (1)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
MG & BK (2)
Korinth Hallen (inde)
10.
søndag
15.15
Korup Ubberud Ungdom (1)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Ssv Højfyn
Korinth Hallen (inde)
10.
søndag
15.36
Dalum IF (2)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Korup Ubberud Ungdom (1)
Korinth Hallen (inde)
10.
søndag
15.53
Nyborg G & IF (2)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Korup Ubberud Ungdom (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
16.04
Tåsinge f. B.
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 2
Korinth Hallen (inde)
Korup Ubberud Ungdom (1)
Korinth Hallen (inde)
10.
søndag
16.14
Korup Ubberud Ungdom (2)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Morud IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
16.35
Nyborg G & IF (1)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Korup Ubberud Ungdom (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
16.56
Boldklubben Marienlyst
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Korup Ubberud Ungdom (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
17.24
Korup Ubberud Ungdom (2)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Sanderum BK
Bogense Hallerne (Hal 2)
13.
onsdag
19.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 piger 8:8 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
Hesselager Fodbold
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
16.
lørdag
15.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge LIGA 3 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
BBB/SB
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
17.
søndag
00.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Lumby IF 88
Kok & Vin Park (Ubberud)
17.
søndag
09.00
KUU
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
MG & BK
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
09.25
Dalum IF
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KUU
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
10.00
B 1909
-
Kvinder
U13
U13 piger 8:8 - Opstartsbold • Pulje 1
Kunststofbanen B 1909
KUU
Kunststofbanen B 1909
17.
søndag
10.15
KUU
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
SSV Højfyn
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
11.00
Nyborg G & IF (1)
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
FC Nordfyn
Idrætscenter Nyborg
17.
søndag
11.25
Søndersø BK
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KUU
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
11.50
MG & BK
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KUU
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
12.40
KUU
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
Dalum IF
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
23.
lørdag
10.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge LIGA 3 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Båring GF
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
23.
lørdag
10.00
Næsby BK (piger)
-
Herrer
U11
U11 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
KUU
ALPI Arena Næsby
23.
lørdag
13.00
Strib IF
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
KU BK
Strib fritids- & aktivitetscenter
24.
søndag
09.30
BBB
Omklædningsrum 1
-
Herrer
U11
U11 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 2
Bellinge Stadion
Kunstbane 3 (ved indgang)- 8M ( 2x 5M )
Dommeromk.: Dommer omk.
KUU
Omklædningsrum 3
Bellinge Stadion
Kunstbane 3 (ved indgang)- 8M ( 2x 5M )
Dommeromk. Dommer omk.
24.
søndag
10.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Fjordager IF
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
24.
søndag
10.00
Strib IF
-
Herrer
U12
U12 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Korup-Ubberud Ungdom
Strib fritids- & aktivitetscenter
;

Nyt fra DBU Fyn

Luk