Menu
Klubnyt 23. marts kl. 16:11
STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN Bliv sponsor i Korup IF, uden det koster dig noget!
Kommende kampe
Maj 2022
29.
søndag
13.00
Næsby BK
Omkl. 3
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2008) 11M - Forår 2022 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
Bane 2
Dommeromk.: Dommer
KUU
Omkl. 7
ALPI Arena Næsby
Bane 2
Dommeromk. Dommer
29.
søndag
13.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 Pige Liga 2 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Egebjerg Fodbold
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
30.
mandag
18.00
KUU
-
Kvinder
U16
U16 Pige Liga 2 (2006) 11M- Forår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum/Næsby
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
30.
mandag
18.00
B1913 (1)
Omklædningsrum 5
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Forår 2022 • Pulje 4
Campus Road
Bane 9
Dommeromk.: Omklædningsrum 3
Korup IF
Omklædningsrum 9 tv.
Campus Road
Bane 9
Dommeromk. Omklædningsrum 3
31.
tirsdag
16.45
OKS
-
Kvinder
U12
U12 pige C (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 2
OKSON-Park
KUU
OKSON-Park
31.
tirsdag
17.00
Årslev BK
-
Herrer
U13
U13 drenge Liga 4 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
Netplan Arena
KUU
Netplan Arena
Juni 2022
2.
torsdag
18.00
KUU
livescore
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2008) 11M - Forår 2022 • Pulje 1
Løvtop Road (Ubberud)
S.f.B.
Løvtop Road (Ubberud)
3.
fredag
19.00
Korup IF
-
Herrer
Senior
Herre S2-kval - Forår 2022 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
MG & BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
lørdag
10.00
Fjordager IF (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge B (2014) 5M - 4/6 • I Søndersø - 3 baner - 2x10 min
Søndersø Stadion
Korup IF
Søndersø Stadion
4.
lørdag
10.30
Søndersø BK
-
Herrer
U8
U8 drenge B (2014) 5M - 4/6 • I Søndersø - 3 baner - 2x10 min
Søndersø Stadion
Korup IF
Søndersø Stadion
4.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Herrer
U8
U8 drenge B (2014) 5M - 4/6 • I Søndersø - 3 baner - 2x10 min
Søndersø Stadion
Ebberup IF
Søndersø Stadion
5.
søndag
10.00
Munkebo BK
-
Kvinder
U12
U11/U12 piger C/D (2010-2011) 5M 5/6 • I OKS - 2 baner - 2x10 min
OKSON-Park
Korup Ubberud IF
OKSON-Park
5.
søndag
10.00
SUB Ullerslev
-
Herrer
U11
U11 drenge C (2011) 8M - 5/6 • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
KUU
ØB.s Anlæg
5.
søndag
10.00
Aarslev BK (2)
-
Herrer
U7
U7 blandet (2015) 3M 5/6 • I Korup IF - Bane 1 - 1x12 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
5.
søndag
10.30
Korup Ubberud IF
-
Kvinder
U12
U11/U12 piger C/D (2010-2011) 5M 5/6 • I OKS - 2 baner - 2x10 min
OKSON-Park
OKS (2)
OKSON-Park
5.
søndag
10.30
ØB
-
Herrer
U11
U11 drenge C (2011) 8M - 5/6 • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
KUU
ØB.s Anlæg
5.
søndag
10.36
Korup IF
-
Herrer
U7
U7 blandet (2015) 3M 5/6 • I Korup IF - Bane 1 - 1x12 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Ringe BK (2)
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
5.
søndag
11.00
KUU
-
Herrer
U11
U11 drenge C (2011) 8M - 5/6 • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
Tarup/Paarup IF
ØB.s Anlæg
5.
søndag
11.12
Kværndrup BK (1)
-
Herrer
U7
U7 blandet (2015) 3M 5/6 • I Korup IF - Bane 1 - 1x12 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
5.
søndag
11.30
Korup Ubberud IF
-
Kvinder
U12
U11/U12 piger C/D (2010-2011) 5M 5/6 • I OKS - 2 baner - 2x10 min
OKSON-Park
SSV Højfyn
OKSON-Park
5.
søndag
11.48
Korup IF
-
Herrer
U7
U7 blandet (2015) 3M 5/6 • I Korup IF - Bane 1 - 1x12 min
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
B 1909 (1)
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
8.
onsdag
17.30
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
-
Kvinder
U13
U13 Pige Liga 2 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
KUU
Carl Nielsen Hallen
9.
torsdag
18.45
Korup IF
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2022 (11M/9M) • Pulje 4
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
OKS
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
11.
lørdag
11.00
KUU
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2008) 11M - Forår 2022 • Pulje 1
Løvtop Road (Ubberud)
Otterup Bold- og Idrætsklub
Løvtop Road (Ubberud)
11.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Forår 2022 • Pulje 4
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Skamby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
11.
lørdag
15.00
Gelsted
-
Herrer
Senior
Herre S2-kval - Forår 2022 • Pulje 2
Rishøj Stadion Gelsted
Korup IF
Rishøj Stadion Gelsted
12.
søndag
13.00
F16
-
Kvinder
U16
U16 Pige Liga 2 (2006) 11M- Forår 2022 • Pulje 1
Stenstrup Sportsplads
KUU
Stenstrup Sportsplads
12.
søndag
13.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 Pige Liga 2 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Næsby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
12.
søndag
15.00
MG & BK
-
Herrer
U13
U13 drenge Liga 4 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
KUU
MG & BK.s anlæg
13.
mandag
17.00
KUU
-
Kvinder
U12
U12 pige C (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Strib IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
14.
tirsdag
19.00
KFUM.s BK
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2022 (11M/9M) • Pulje 4
KFUM-parken
Korup IF
KFUM-parken
15.
onsdag
17.30
KUU
-
Herrer
U10
U10 drenge A (født 2012), forår 2022 Turnering • U10 A2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Næsby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
17.
fredag
18.45
Korup IF
-
Herrer
Senior
Herre S2-kval - Forår 2022 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Odense Foxes
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
18.
lørdag
12.00
KUU
-
Herrer
U13
U13 drenge Liga 4 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
Løvtop Road (Ubberud)
Morud IF
Løvtop Road (Ubberud)
19.
søndag
10.00
B 1909
-
Kvinder
U12
U12 pige C (2010) 8M - Forår 2022 • Pulje 2
B.1909s anlæg
KUU
B.1909s anlæg
19.
søndag
11.00
Chang (2)
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2022 (11M/9M) • Pulje 4
Værktøjscenter Fyn - Chang Arena
Korup IF
Værktøjscenter Fyn - Chang Arena
19.
søndag
13.00
Marienlyst
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2008) 11M - Forår 2022 • Pulje 1
Marienlystcentret
KUU
Marienlystcentret
19.
søndag
14.00
KUU
-
Kvinder
U16
U16 Pige Liga 2 (2006) 11M- Forår 2022 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
SFF 2015
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
20.
mandag
18.30
Marienlyst/Odense Q
-
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - Forår 2022 • Pulje 4
Marienlystcentret
Korup IF
Marienlystcentret
21.
tirsdag
18.30
Fortuna Svendborg
-
Kvinder
U13
U13 Pige Liga 2 (2009) 8M - Forår 2022 • Pulje 1
S.f.B. Ryttervej
KUU
S.f.B. Ryttervej

1. holdets næste kampHerre S2-kval - Forår 2022 • Pulje 2

Hjemme mod
MG & BK
3. jun
Kl. 19.00
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Herre S2-kval - Forår 2022 - Pulje 2

Nyt fra DBU Fyn