Menu
Klubnyt 22. april kl. 22:26
Korup vs BK Vestfyn Sejr på hjemmebane
Klubnyt
31. januar kl. 21:02 ØB stævne 2023
Klubnyt
17. januar kl. 14:44 U11 drenge vinder Harte Cup
Klubnyt
23. marts kl. 16:11 STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN
Klubnyt
22. marts kl. 14:43 STØT KORUP IF FODBOLD MED BENZINKORT ELLER MED OK’S APP
Kommende kampe
Maj 2024
27.
mandag
19.00
Korup IF
-
Kvinder
K+29
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Skamby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
28.
tirsdag
18.15
Aarslev BK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
FC Nordfyn
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
28.
tirsdag
19.00
KUU
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Søndersø BK
Kok & Vin Park (Ubberud)
29.
onsdag
18.30
Nyborg G & IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
FC Nordfyn
Idrætscenter Nyborg
29.
onsdag
18.30
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Ribe BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
30.
torsdag
18.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
Sletten
S.K.F.I.F.
Kok & Vin Park (Ubberud)
Sletten
30.
torsdag
18.45
Sanderum BK
Omklædning 2
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Vestfalen Stadion
Kunsten
KU BK
Omklædning 5
Vestfalen Stadion
Kunsten
31.
fredag
18.45
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Kok & Vin Park (Ubberud)
FC Avrasya
Kok & Vin Park (Ubberud)
Juni 2024
1.
lørdag
10.15
Aarslev BK (2)
-
Herrer
U7
U7 dr. bland. 3:3 - 1/6 - Lør. - Silent Week. • I Aarslev - 2 baner - 1x10 min
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
KUU
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
1.
lørdag
10.30
Aarslev BK (1)
-
Herrer
U7
U7 dr. bland. 3:3 - 1/6 - Lør. - Silent Week. • I Aarslev - 2 baner - 1x10 min
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
KUU
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
1.
lørdag
11.00
Assens FC
UHT
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
REMA 1000 Stadion - Assens
KUU liga 5
REMA 1000 Stadion - Assens
1.
lørdag
11.00
OB
-
Herrer
U7
U7 dr. nystartet (17) 3:3 - 1/6 - Silent Week. • I SUB (Skellerup) - kl. 11 - 2 baner - 1x10 min
Skellerup Sportsplads
KUU
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
11.00
KUU
-
Herrer
U7
U7 dr. bland. 3:3 - 1/6 - Lør. - Silent Week. • I Aarslev - 2 baner - 1x10 min
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
Kerteminde BK (3)
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
1.
lørdag
11.30
Kerteminde BK (1)
-
Herrer
U7
U7 dr. bland. 3:3 - 1/6 - Lør. - Silent Week. • I Aarslev - 2 baner - 1x10 min
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
KUU
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
1.
lørdag
11.36
KUU
-
Herrer
U7
U7 dr. nystartet (17) 3:3 - 1/6 - Silent Week. • I SUB (Skellerup) - kl. 11 - 2 baner - 1x10 min
Skellerup Sportsplads
ERI
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
11.45
KUU
-
Herrer
U7
U7 dr. bland. 3:3 - 1/6 - Lør. - Silent Week. • I Aarslev - 2 baner - 1x10 min
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
Aarslev BK (4)
Sparekassen Danmark Arena, Aarslev
1.
lørdag
11.48
SUB Ullerslev
-
Herrer
U7
U7 dr. nystartet (17) 3:3 - 1/6 - Silent Week. • I SUB (Skellerup) - kl. 11 - 2 baner - 1x10 min
Skellerup Sportsplads
KUU
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
12.12
KUU
-
Herrer
U7
U7 dr. nystartet (17) 3:3 - 1/6 - Silent Week. • I SUB (Skellerup) - kl. 11 - 2 baner - 1x10 min
Skellerup Sportsplads
FC Faaborg (1)
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
12.36
FC Faaborg (2)
-
Herrer
U7
U7 dr. nystartet (17) 3:3 - 1/6 - Silent Week. • I SUB (Skellerup) - kl. 11 - 2 baner - 1x10 min
Skellerup Sportsplads
KUU
Skellerup Sportsplads
1.
lørdag
13.00
Aarup BK
Omklædning 6
livescore
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Scankab Arena i Aarup
Scankab Arena
Dommeromk.: Omklædning 4
FC Nordfyn
Omklædning 1
Scankab Arena i Aarup
Scankab Arena
Dommeromk. Omklædning 4
2.
søndag
10.00
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
Aarup BK
Kok & Vin Park (Ubberud)
2.
søndag
10.00
Sanderum BK
-
Herrer
U8
U8 B dr. (16) 5:5 - 2/6 - Søn. - Silent Week. • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
KUU (1)
ØB.s Anlæg
2.
søndag
10.25
KUU (2)
-
Herrer
U8
U8 B dr. (16) 5:5 - 2/6 - Søn. - Silent Week. • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
OKS
ØB.s Anlæg
2.
søndag
10.30
Verninge IF/FC Broby
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Verninge Stadion
Korup-Ubberud Ungdom
Verninge Stadion
2.
søndag
10.50
KUU (1)
-
Herrer
U8
U8 B dr. (16) 5:5 - 2/6 - Søn. - Silent Week. • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
KUU (2)
ØB.s Anlæg
2.
søndag
11.15
ØB
-
Herrer
U8
U8 B dr. (16) 5:5 - 2/6 - Søn. - Silent Week. • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
KUU (2)
ØB.s Anlæg
2.
søndag
11.40
OKS
-
Herrer
U8
U8 B dr. (16) 5:5 - 2/6 - Søn. - Silent Week. • I ØB - 2 baner - 2x10 min
ØB.s Anlæg
KUU (1)
ØB.s Anlæg
2.
søndag
15.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
BBB/SB
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
2.
søndag
15.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Kok & Vin Park (Ubberud)
Gråsten B/Broager UI
Kok & Vin Park (Ubberud)
3.
mandag
18.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Tarup/Paarup IF
Kok & Vin Park (Ubberud)
3.
mandag
19.00
Korup IF
-
Kvinder
K+29
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Ubberud IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
tirsdag
18.00
Skamby/KRFK
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Skamby Stadion
FC Nordfyn
Skamby Stadion
5.
onsdag
18.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
Tarup/Paarup IF (2)
Kok & Vin Park (Ubberud)
6.
torsdag
17.30
FC Østfyn
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Herrested Stadion
KUU
Herrested Stadion
6.
torsdag
18.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
Kunsten
Otterup Bold- og Idrætsklub
Kok & Vin Park (Ubberud)
Kunsten
6.
torsdag
18.30
Haarby IF
-
Herrer
Senior
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Haarby Stadion
KU BK
Haarby Stadion
7.
fredag
17.00
BBB (4)
Omklædningsrum 5
-
Herrer
U12
U12 drenge A / Træningskamp • Træningskamp
Bellinge Stadion
Bane 1 - Stadion
Korup IF
Omklædningsrum 6
Bellinge Stadion
Bane 1 - Stadion
8.
lørdag
10.00
Dalum IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Rema 1000 Park - Dalum
FC Nordfyn
Rema 1000 Park - Dalum
9.
søndag
10.00
Søndersø BK
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Søndersø Stadion
Bane 9
Korup-Ubberud Ungdom
Søndersø Stadion
Bane 9
9.
søndag
11.00
Tommerup BK
-
Kvinder
K+29
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Rema 1000 Tommerup Stadion
Korup IF
Rema 1000 Tommerup Stadion
9.
søndag
12.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
FC Østfyn
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
9.
søndag
12.00
Højby S & G
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
Müller Autotech Arena Højby
Bane 2 del 2
Korup-Ubberud Ungdom
Müller Autotech Arena Højby
Bane 2 del 2
9.
søndag
15.00
Ribe BK
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Sydjysk Sparekasse Arena, Ribe
Korup Ubberud Ungdom
Sydjysk Sparekasse Arena, Ribe
10.
mandag
17.30
KR 70
-
Herrer
U11
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Nymarkshallen
Korup-Ubberud Ungdom
Nymarkshallen
11.
tirsdag
17.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
MORUD VVS-EL STADION
Sletten
Søhus Stige
MORUD VVS-EL STADION
Sletten
11.
tirsdag
18.00
Næsby BK
UHT
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
KUU liga 5
ALPI Arena Næsby
12.
onsdag
18.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
Verninge IF
Kok & Vin Park (Ubberud)
12.
onsdag
18.00
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Bogense G & IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
13.
torsdag
17.30
KUU liga 5
HHT
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
OB
Kok & Vin Park (Ubberud)
14.
fredag
18.45
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
BK Posten
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
15.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Kvinder
K+29
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
S.K.F.I.F.
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
15.
lørdag
11.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Åsum IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
15.
lørdag
11.30
Fjordager IF
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Fjordager IF.s anlæg
FC Nordfyn
Fjordager IF.s anlæg
16.
søndag
10.00
B 1909
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
3F Gillested Park
Korup-Ubberud Ungdom
3F Gillested Park
16.
søndag
10.00
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U11
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Næsby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
16.
søndag
11.00
Tarup/Paarup IF
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Home Tarup Park
FC Nordfyn
Home Tarup Park
16.
søndag
12.15
Næsby BK
-
Kvinder
U13
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
KUU
ALPI Arena Næsby
16.
søndag
13.00
Korup Ubberud Ungdom
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - forår 2024 • Pulje 874
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Hørup UI
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
16.
søndag
15.00
Kværndrup BK
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
KUU
Kværndrup Stadion
17.
mandag
19.00
Marienlyst/Odense Q
-
Kvinder
K+29
Old Girls (K+29) 7:7 - Forår 2024 • Pulje 1
Marienlystcentret
Korup IF
Marienlystcentret
18.
tirsdag
19.00
Otterup Bold- og Idrætsklub (6)
1
-
Herrer
M+45
Super Veteraner / Træningskamp • Træningskamp
Intersport Arena Otterup
Bane 1
Dommeromk.: 9 - dommer
Korup IF
6
Intersport Arena Otterup
Bane 1
Dommeromk. 9 - dommer
19.
onsdag
18.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 3 (2009) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Nyborg G & IF
Kok & Vin Park (Ubberud)
19.
onsdag
18.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 Pige (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Aarslev BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
19.
onsdag
18.00
Korup-Ubberud Ungdom
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 C (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 3
Kok & Vin Park (Ubberud)
Gislev IF
Kok & Vin Park (Ubberud)
19.
onsdag
18.30
Chang (2)
-
Herrer
Senior
Herre S4.2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 2
Værktøjscenter Fyn - Chang Arena
KU BK
Værktøjscenter Fyn - Chang Arena
22.
lørdag
12.00
KUU
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Boldklubben Marienlyst
Kok & Vin Park (Ubberud)
22.
lørdag
12.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2009) 11:11/9:9 - Forår 2024 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Kunsten
Fjordager IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Kunsten
23.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Omklædning 3
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Kampbane 3 (8M)
Dommeromk.: Dommeromklædning
Korup-Ubberud Ungdom
Omklædning 4
Glamsbjerg Stadion
Kampbane 3 (8M)
Dommeromk. Dommeromklædning
23.
søndag
11.00
Sanderum BK
Omklædning 1
-
Herrer
Senior
Herre S1-kval - Forår 2024 • Pulje 3
Vestfalen Stadion
Kunsten
KU BK
Omklædning 5
Vestfalen Stadion
Kunsten
23.
søndag
11.00
B 1909
-
Herrer
U11
U11 dr. 8:8 C (2013) - 9-11 kampe - forår 2024 • Pulje 2
3F Gillested Park
Korup-Ubberud Ungdom
3F Gillested Park
23.
søndag
12.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4/5 (2008) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
BK Stjernen af 1968
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
23.
søndag
12.00
BBB/SB
UHT
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - Forår 2024 • Pulje 2
Bellinge Stadion
KUU liga 5
Bellinge Stadion
;

Nyt fra DBU Fyn

Luk