Menu
Klubnyt 22. april kl. 22:26
Korup vs BK Vestfyn Sejr på hjemmebane
Klubnyt
31. januar kl. 21:02 ØB stævne 2023
Klubnyt
17. januar kl. 14:44 U11 drenge vinder Harte Cup
Klubnyt
23. marts kl. 16:11 STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN
Klubnyt
22. marts kl. 14:43 STØT KORUP IF FODBOLD MED BENZINKORT ELLER MED OK’S APP
Kommende kampe
September 2023
28.
torsdag
18.15
Otterup Bold- og Idrætsklub
1
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 5
Intersport Arena Otterup
Kunsten
Dommeromk.: 9 - dommer
KU BK (1)
7
Intersport Arena Otterup
Kunsten
Dommeromk. 9 - dommer
30.
lørdag
10.00
KUU
-
Herrer
U10
U10 dr. 5:5 A (2014) - efterår 2023-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Tarup/Paarup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
30.
lørdag
10.30
Glamsbjerg IF
Omklædning 1
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2008) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 2
Glamsbjerg Stadion
Bane 1 (Stadion)
Dommeromk.: Dommeromklædning
FC Nordfyn
Omklædning 2
Glamsbjerg Stadion
Bane 1 (Stadion)
Dommeromk. Dommeromklædning
30.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Stige Boldklub 2017
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
30.
lørdag
11.00
KUU
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
B 1909
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
30.
lørdag
13.00
Tarup-Paarup IF
HHT
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2023 • Pulje 4
Home Tarup Park
KU BK (1)
Home Tarup Park
30.
lørdag
14.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge Liga 4 (2009) 11:11/9:9 - efterår 2023 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Nyborg G & IF
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Oktober 2023
1.
søndag
09.45
KUU
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
B 1909
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
1.
søndag
10.00
KUU
-
Herrer
U7
U7 dr. blandet (17) 3v3- 1/10 - Søn. - Silent Week • I Nyborg - 2 baner 1x10 min
Idrætscenter Nyborg
Nyborg G & IF (1)
Idrætscenter Nyborg
1.
søndag
10.00
Strib IF
-
Herrer
U8
U8 C dr. (16) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I Strib - 3 baner - 2x10 min
Strib fritids- & aktivitetscenter
KUU (2)
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
10.00
KUU (1)
-
Herrer
U8
U8 C dr. (16) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I Strib - 3 baner - 2x10 min
Strib fritids- & aktivitetscenter
Bogense G & IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
10.00
KUU
-
Herrer
U10
U10 B dr. (14) - 5v5 - 1/10 - Søn. - Silent Week • I OKS - 3 baner - 2x10 min
OKSON-Park
SSV Højfyn
OKSON-Park
1.
søndag
10.12
MG & BK (2)
-
Herrer
U7
U7 dr. blandet (17) 3v3- 1/10 - Søn. - Silent Week • I Nyborg - 2 baner 1x10 min
Idrætscenter Nyborg
KUU
Idrætscenter Nyborg
1.
søndag
10.30
KUU (2)
-
Herrer
U8
U8 C dr. (16) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I Strib - 3 baner - 2x10 min
Strib fritids- & aktivitetscenter
Ebberup IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
10.30
BBB
-
Herrer
U8
U8 C dr. (16) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I Strib - 3 baner - 2x10 min
Strib fritids- & aktivitetscenter
KUU (1)
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
10.30
Korup Ubberud Ungdom
-
Herrer
U9
U9 C dr. (15) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I B1913 - 3 baner - 2x10 min
Campus Road
Allesø GF
Campus Road
1.
søndag
10.30
ØB
-
Herrer
U10
U10 B dr. (14) - 5v5 - 1/10 - Søn. - Silent Week • I OKS - 3 baner - 2x10 min
OKSON-Park
KUU
OKSON-Park
1.
søndag
10.36
Højby S & G (2)
-
Herrer
U7
U7 dr. blandet (17) 3v3- 1/10 - Søn. - Silent Week • I Nyborg - 2 baner 1x10 min
Idrætscenter Nyborg
KUU
Idrætscenter Nyborg
1.
søndag
11.00
KUU
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Assens FC
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
1.
søndag
11.00
KFUM.s BK (1)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 7
KFUM-parken
KU BK (2)
KFUM-parken
1.
søndag
11.00
SSV Højfyn (1)
-
Herrer
U7
U7 dr. blandet (17) 3v3- 1/10 - Søn. - Silent Week • I Nyborg - 2 baner 1x10 min
Idrætscenter Nyborg
KUU
Idrætscenter Nyborg
1.
søndag
11.00
KUU (2)
-
Herrer
U8
U8 C dr. (16) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I Strib - 3 baner - 2x10 min
Strib fritids- & aktivitetscenter
BBB
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
11.00
Tommerup BK
-
Herrer
U9
U9 C dr. (15) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I B1913 - 3 baner - 2x10 min
Campus Road
Korup Ubberud Ungdom
Campus Road
1.
søndag
11.00
OB
-
Herrer
U10
U10 B dr. (14) - 5v5 - 1/10 - Søn. - Silent Week • I OKS - 3 baner - 2x10 min
OKSON-Park
KUU
OKSON-Park
1.
søndag
11.24
KUU
-
Herrer
U7
U7 dr. blandet (17) 3v3- 1/10 - Søn. - Silent Week • I Nyborg - 2 baner 1x10 min
Idrætscenter Nyborg
Nyborg G & IF (2)
Idrætscenter Nyborg
1.
søndag
11.30
KUU (1)
-
Herrer
U8
U8 C dr. (16) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I Strib - 3 baner - 2x10 min
Strib fritids- & aktivitetscenter
Dalum IF
Strib fritids- & aktivitetscenter
1.
søndag
11.30
Højby S & G
-
Herrer
U9
U9 C dr. (15) - 5v5 - 1/10 - Silent Weekend • I B1913 - 3 baner - 2x10 min
Campus Road
Korup Ubberud Ungdom
Campus Road
1.
søndag
13.00
KUU
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Fortuna Svendborg
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
1.
søndag
17.00
OKS
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2023 • Pulje 5
OKSON-Park
KU BK
OKSON-Park
4.
onsdag
17.30
Næsby BK
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - efterår 2023 • Pulje 1
ALPI Arena Næsby
KUU
ALPI Arena Næsby
4.
onsdag
17.30
KUU
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 C (2012) - 5-7 kampe - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Nr. Aaby IK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
onsdag
18.00
KUU
-
Herrer
U10
U10 dr. 5:5 A (2014) - efterår 2023-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
MG & BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
7.
lørdag
09.30
MG & BK
2.
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - efterår 2023 • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Bane 8D
Dommeromk.: Kælder
KUU
6.
MG & BK.s anlæg
Bane 8D
Dommeromk. Kælder
7.
lørdag
10.30
Assens FC
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1
REMA 1000 Stadion - Assens
KUU
REMA 1000 Stadion - Assens
7.
lørdag
11.00
KUU
-
Herrer
U10
U10 dr. 5:5 A (2014) - efterår 2023-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
BBB
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
7.
lørdag
11.45
EGB
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 1
Rishøj Stadion Gelsted
KUU
Rishøj Stadion Gelsted
7.
lørdag
11.45
Vindinge BK
-
Kvinder
U13
U13 Piger (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads (Kunstgræs)
KUU
Vindinge Sportsplads (Kunstgræs)
7.
lørdag
14.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge Liga 4 (2009) 11:11/9:9 - efterår 2023 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Skårup IF
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
7.
lørdag
15.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2023 • Pulje 5
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
BK Posten (3)
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
8.
søndag
11.00
KU BK (1)
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2023 • Pulje 4
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Båring GF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
8.
søndag
11.00
KU BK (2)
Omklædning 1 - klubhus
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 7
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 1
Dommeromk.: Dommeromklædning 8
Røde Stjerne (1)
Omklædning Herre 6
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 1
Dommeromk. Dommeromklædning 8
8.
søndag
12.00
MG & BK
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 1
MG & BK.s anlæg
Korup IF
MG & BK.s anlæg
8.
søndag
13.00
KU BK (1)
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 5
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Klinte Grindløse FC
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
8.
søndag
14.00
Tarup/Paarup IF
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 2
Home Tarup Park
KUU
Home Tarup Park
11.
onsdag
17.00
KUU
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Næsby BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
11.
onsdag
17.15
KUU
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 B (2012) - 9-11 kampe - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Tommerup BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
12.
torsdag
17.15
KUU
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 5 (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
FC Broby/Verninge IF
Kok & Vin Park (Ubberud)
12.
torsdag
18.00
Odense Foxes
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 7
Firmaidrættens idrætsanlæg
KU BK (2)
Firmaidrættens idrætsanlæg
14.
lørdag
11.00
Korup IF
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Tårup IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
14.
lørdag
11.00
KUU
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 6 (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
14.
lørdag
11.00
KUU
Omklædning 1 - klubhus
-
Kvinder
U13
U13 Piger (2011) 8:8 - efterår 2023 • Pulje 2
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 2A
Dommeromk.: Dommeromklædning 8
Thurø BK af 1920
Omklædning Dame 4
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 2A
Dommeromk. Dommeromklædning 8
14.
lørdag
15.00
MG & BK
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2023 • Pulje 4
MG & BK.s anlæg
KU BK (1)
MG & BK.s anlæg
14.
lørdag
15.00
Morud/Veflinge
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 5
Veflinge Stadion
KU BK (1)
Veflinge Stadion
15.
søndag
11.00
DSIO
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2023 • Pulje 5
Enghaveskolen (Fyn)
KU BK
Enghaveskolen (Fyn)
15.
søndag
11.00
ØB
-
Herrer
U16
U16 Drenge Liga 4 (2008) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 2
ØB.s Anlæg
FC Nordfyn
ØB.s Anlæg
15.
søndag
13.00
Munkebo BK
-
Herrer
U10
U10 dr. 5:5 A (2014) - efterår 2023-Turnering • Pulje 1
Munkebo Idrætscenter
KUU
Munkebo Idrætscenter
15.
søndag
14.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge Liga 4 (2009) 11:11/9:9 - efterår 2023 • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
B 1909
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
20.
fredag
19.00
OKS
-
Kvinder
Senior
Kvinde S2 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 1
OKSON-Park
Korup IF
OKSON-Park
21.
lørdag
15.00
Strib IF
-
Herrer
Senior
Herre S3 - Efterår 2023 • Pulje 4
Strib fritids- & aktivitetscenter
KU BK (1)
Strib fritids- & aktivitetscenter
22.
søndag
11.00
KUU
-
Herrer
U12
U12 dr. 8:8 C (2012) - 5-7 kampe - efterår 2023 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Tommerup BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
22.
søndag
11.00
KUU
-
Herrer
U10
U10 dr. 5:5 A (2014) - efterår 2023-Turnering • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
OB
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
22.
søndag
11.00
KU BK
Omklædning 1 - klubhus
-
Herrer
Senior
Herre S2 - Efterår 2023 • Pulje 5
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 1
Dommeromk.: Dommeromklædning 8
ØB
Omklædning Herre 6
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 1
Dommeromk. Dommeromklædning 8
22.
søndag
11.00
KU BK (2)
Omklædning 2 - kælder under skole
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 7
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 2
Dommeromk.: Dommeromklædning 8
Sanderum BK
Omklædning 3 - kælder under skole
Kok & Vin Park (Ubberud)
Bane 2
Dommeromk. Dommeromklædning 8
22.
søndag
14.00
KRFK
-
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2023 (11:11/9:9) • Pulje 5
Krogsbølle Stadion
KU BK (1)
Krogsbølle Stadion
24.
tirsdag
18.00
F16
-
Kvinder
U15
U15 Piger Liga 2 (2009) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1
Kirkeby skole
KUU
Kirkeby skole
;

Nyt fra DBU Fyn

Luk