Menu
Klubnyt 27. februar kl. 10:54
Ordinære generalforsamling i Korup IF Fodbold 2024
Klubnyt
06. februar kl. 20:36 Fynsmester
Klubnyt
31. januar kl. 21:02 ØB stævne 2023
Klubnyt
17. januar kl. 14:44 U11 drenge vinder Harte Cup
Klubnyt
23. marts kl. 16:11 STØT KORUP IF FODBOLD MED ENERGIFYN
Kommende kampe
Marts 2024
9.
lørdag
09.00
Dalum IF (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
09.07
Dalum IF (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (3)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
09.21
KUU (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
Ringe BK
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
09.28
B1913
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
09.35
KUU (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
Dalum IF (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
09.49
KUU (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
Dalum IF (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
09.56
KUU (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
Ringe BK
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
10.10
Dalum IF (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
10.17
KUU (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
Dalum IF (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
10.31
KUU (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
Dalum IF (3)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
10.38
KUU (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
B1913
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
10.45
Ringe BK
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (3)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
10.59
Dalum IF (1)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
11.06
Dalum IF (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
11.13
B1913
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3:3 (2017) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 8.45 - Bane 3
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (3)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
13.45
KUU (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Ringe BK
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
13.59
Morud IF
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 1
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
13.59
KFUM.s BK
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 2
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
14.20
KUU (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 1
Rantzausminde Hallen (inde)
B1913 (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
14.20
KUU (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 2
Rantzausminde Hallen (inde)
B1913 (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
14.34
Fortuna Svendborg
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 1
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
14.34
Skårup IF
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 2
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (2)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
14.48
KUU (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 2
Rantzausminde Hallen (inde)
S.K.F.I.F.
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
14.55
Morud IF
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 1
Rantzausminde Hallen (inde)
KUU (1)
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
15.09
KUU (1)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 1
Rantzausminde Hallen (inde)
Ringe BK
Rantzausminde Hallen (inde)
9.
lørdag
15.16
KUU (2)
-
Kvinder
U8
Inde - U7/U8 piger 3:3 (2016-17) 9/3-24 • I Rantzausminde - Mødetid 13.30 - Bane 2
Rantzausminde Hallen (inde)
MG & BK
Rantzausminde Hallen (inde)
10.
søndag
10.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
MG & BK/Erritsø/Nr. Åby
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
10.
søndag
10.25
KUU
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 10/3 • Spilletid 2x10 min
OKSON-Park, kunstgræsbane
Kerteminde BK (1)
OKSON-Park, kunstgræsbane
10.
søndag
10.50
SSV Højfyn
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 10/3 • Spilletid 2x10 min
OKSON-Park, kunstgræsbane
KUU
OKSON-Park, kunstgræsbane
10.
søndag
11.15
Fjordager IF (1)
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 10/3 • Spilletid 2x10 min
OKSON-Park, kunstgræsbane
KUU
OKSON-Park, kunstgræsbane
10.
søndag
13.00
Nr. Aaby IK
-
Herrer
U12
U12 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Korup-Ubberud Ungdom
Nr.Aaby Idrætspark
10.
søndag
15.53
Sanderum BK
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Korup Ubberud Ungdom (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
16.14
Morud IF
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Korup Ubberud Ungdom (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
16.35
Korup Ubberud Ungdom (2)
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
O K S
Bogense Hallerne (Hal 2)
10.
søndag
17.00
Tommerup BK
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
Rema 1000 Tommerup Stadion
KU BK
Rema 1000 Tommerup Stadion
10.
søndag
17.03
Sanderum BK
-
Herrer
U10
Inde - U10 drenge A/B (2014) 10/3 • Pulje 3
Bogense Hallerne (Hal 2)
Korup Ubberud Ungdom (2)
Bogense Hallerne (Hal 2)
13.
onsdag
19.00
KUU
-
Kvinder
U13
U13 piger 8:8 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
Hesselager Fodbold
MORUD VVS-EL STADION, Kunstgræs
16.
lørdag
15.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge LIGA 3 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
BBB/SB
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
17.
søndag
09.00
KUU
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
MG & BK
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
09.25
Dalum IF
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KUU
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
10.00
B 1909
Omkl. 1
-
Kvinder
U13
U13 piger 8:8 - Opstartsbold • Pulje 1
Kunststofbanen B 1909
Kunstgræsbane
KUU
Omkl. 2
Kunststofbanen B 1909
Kunstgræsbane
17.
søndag
10.15
KUU
-
Herrer
U8
U8B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
SSV Højfyn
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
11.00
KU BK
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
Kok & Vin Park (Ubberud)
Lumby IF 88
Kok & Vin Park (Ubberud)
17.
søndag
11.00
Nyborg G & IF (1)
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
FC Nordfyn
Idrætscenter Nyborg
17.
søndag
11.25
Søndersø BK
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KUU
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
11.50
MG & BK
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
KUU
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
17.
søndag
12.40
KUU
-
Herrer
U9
U9B-Kunststævne 17/3 • Spilletid 2x10 min bane 2
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
Dalum IF
MG & BK.s anlæg - kunstgræsbane
23.
lørdag
10.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U15
U15 drenge LIGA 3 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Båring GF
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
23.
lørdag
10.00
Næsby BK (piger)
-
Herrer
U11
U11 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 2
ALPI Arena Næsby
KUU
ALPI Arena Næsby
23.
lørdag
13.00
Strib IF
-
Herrer
Senior
Herre Senior/U19 S4-S5 11:11 Opstartsbold • Pulje 1
Båring GF.s anlæg - Kunst
KU BK
Båring GF.s anlæg - Kunst
24.
søndag
09.30
BBB
Omklædningsrum 1
-
Herrer
U11
U11 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 2
Bellinge Stadion
Kunstbane 3 (ved indgang)- 8M ( 2x 5M )
Dommeromk.: Dommer omk.
KUU
Omklædningsrum 3
Bellinge Stadion
Kunstbane 3 (ved indgang)- 8M ( 2x 5M )
Dommeromk. Dommer omk.
24.
søndag
10.00
FC Nordfyn
-
Herrer
U17
U16/U17 drenge LIGA 4/5 11:11 - Opstartsbold • Pulje 1
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
Fjordager IF
MORUD VVS-EL STADION
Kunsten
24.
søndag
10.00
Strib IF
-
Herrer
U12
U12 dr. C - 8:8 Opstartsbold feb-mar 2024 • Pulje 1
Strib fritids- & aktivitetscenter
Korup-Ubberud Ungdom
Strib fritids- & aktivitetscenter
;

Nyt fra DBU Fyn

Luk