Menu
Klubnyt 22. marts kl. 15:53
Nyt fra DBU Læs her nyheder fra DBU's formand
Kommende kampe
September 2020
25.
fredag
17.30
Allested U & IF
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 6
Allested Stadion
Korup IF (1)
Allested Stadion
25.
fredag
18.00
Langeskov IF
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 1
Langeskov Stadion
KUU
Langeskov Stadion
25.
fredag
18.45
Langeskov IF (1)
livescore
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 2
Langeskov Stadion
Korup IF
Langeskov Stadion
26.
lørdag
10.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 26/9 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
OB
Vestfalen Stadion
26.
lørdag
10.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U8
U8 drenge B (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Aarup BK
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
10.30
Rudkøbing BK (2)
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 26/9 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Vestfalen Stadion
26.
lørdag
10.45
MG & BK
Herrer
U8
U8 drenge B (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
11.00
KUU
Herrer
U13
U13 drenge 8M M/A (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
S.f.B.
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
26.
lørdag
11.00
Rudkøbing BK (1)
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 26/9 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Vestfalen Stadion
26.
lørdag
11.30
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U8
U8 drenge B (2013) 5M - 26/9 • Pulje 3
MG & BK.s anlæg
Nr. Aaby IK
MG & BK.s anlæg
26.
lørdag
12.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 26/9 • Pulje 4
Vestfalen Stadion
Sanderum BK
Vestfalen Stadion
27.
søndag
10.00
Dalum IF (1)
Herrer
U7
U7 drenge (2014) - 3M 27/9 • U7 pulje 7: Munkebo - mødetid 9:45
Munkebo Idrætscenter
KUU (1)
Munkebo Idrætscenter
27.
søndag
10.00
Otterup B & IK
8
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 27/9 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
Bane 2A
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
11
Nordfyns Bank Arena
Bane 2A
Dommeromk. 9 - dommer
27.
søndag
10.00
Korup Ubberud Ungdom
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 27/9 • Pulje 5
Tingløkkeskolen
Tingløkke
B 1909
Tingløkkeskolen
Tingløkke
27.
søndag
10.30
Dalum IF (1)
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 27/9 • Pulje 5
Tingløkkeskolen
Tingløkke
Korup Ubberud Ungdom
Tingløkkeskolen
Tingløkke
27.
søndag
10.45
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 27/9 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
Bane 2B
Næsby BK
Nordfyns Bank Arena
Bane 2B
27.
søndag
10.48
KUU (1)
Herrer
U7
U7 drenge (2014) - 3M 27/9 • U7 pulje 7: Munkebo - mødetid 9:45
Munkebo Idrætscenter
Stige Boldklub 2017
Munkebo Idrætscenter
27.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 27/9 • Pulje 5
Tingløkkeskolen
Tingløkke
S.K.F.I.F.
Tingløkkeskolen
Tingløkke
27.
søndag
11.00
Korup Ubberud Ungdom
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 27/9 • Pulje 5
Tingløkkeskolen
Tingløkke
S.K.F.I.F.
Tingløkkeskolen
Tingløkke
27.
søndag
11.30
Årslev BK
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 27/9 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
Bane 2A
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Nordfyns Bank Arena
Bane 2A
27.
søndag
11.30
Tarup/Paarup IF
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 27/9 • Pulje 5
Tingløkkeskolen
Tingløkke
Korup Ubberud Ungdom
Tingløkkeskolen
Tingløkke
27.
søndag
11.36
KUU (1)
Herrer
U7
U7 drenge (2014) - 3M 27/9 • U7 pulje 7: Munkebo - mødetid 9:45
Munkebo Idrætscenter
Højby S & G
Munkebo Idrætscenter
27.
søndag
12.12
FC Odense
Herrer
U7
U7 drenge (2014) - 3M 27/9 • U7 pulje 7: Munkebo - mødetid 9:45
Munkebo Idrætscenter
KUU (1)
Munkebo Idrætscenter
Oktober 2020
3.
lørdag
10.00
KUU
Herrer
U12
U12 drenge 8M A (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Vindinge BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
3.
lørdag
10.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U8
U8 drenge B (2013) 5M - 3/10 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum IF (2)
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
3.
lørdag
10.00
Næsby
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 3/10 • Pulje 2
Verninge Stadion
KUU
Verninge Stadion
3.
lørdag
10.45
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U8
U8 drenge B (2013) 5M - 3/10 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Aarslev BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
3.
lørdag
11.00
Verninge IF
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 3/10 • Pulje 2
Verninge Stadion
KUU
Verninge Stadion
3.
lørdag
11.30
MG & BK
Herrer
U8
U8 drenge B (2013) 5M - 3/10 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
3.
lørdag
11.30
KUU
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 3/10 • Pulje 2
Verninge Stadion
Nr. Aaby IK
Verninge Stadion
3.
lørdag
12.00
KUU
Herrer
U9
U9 drenge B (2012) 5M - 3/10 • Pulje 2
Verninge Stadion
Fjordager IF
Verninge Stadion
4.
søndag
10.00
Korup Ubberud Ungdom
Herrer
U10
U10 drenge C (2011) 5M - 4/10 • Pulje 4
ALPI Arena Næsby
OB
ALPI Arena Næsby
4.
søndag
10.00
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U11
U11 drenge C (2010) 8M - 4/10 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
FEH Fodbold
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
søndag
10.00
Næsby BK
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
Korup-Ubberud Ungdom
Nordfyns Bank Arena
4.
søndag
10.00
Højby S & G
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 4/10 • Pulje 5
Højby Skole
Korup Ubberud Ungdom
Højby Skole
4.
søndag
10.45
Næsby BK
Herrer
U10
U10 drenge C (2011) 5M - 4/10 • Pulje 4
ALPI Arena Næsby
Korup Ubberud Ungdom
ALPI Arena Næsby
4.
søndag
10.45
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Herrer
U11
U11 drenge C (2010) 8M - 4/10 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
søndag
10.45
Fjordager IF
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
Korup-Ubberud Ungdom
Nordfyns Bank Arena
4.
søndag
10.45
Korup Ubberud Ungdom
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 4/10 • Pulje 5
Højby Skole
Dalum IF (1)
Højby Skole
4.
søndag
11.00
Lumby IF 88 (1)
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 5
Lumby 88.s anlæg
Korup IF (2)
Lumby 88.s anlæg
4.
søndag
11.30
Korup Ubberud Ungdom
Herrer
U10
U10 drenge C (2011) 5M - 4/10 • Pulje 4
ALPI Arena Næsby
Allesø GF
ALPI Arena Næsby
4.
søndag
11.30
B 67
Herrer
U11
U11 drenge C (2010) 8M - 4/10 • Pulje 3
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Korup-Ubberud Ungdom - KUU
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
4.
søndag
11.30
Korup-Ubberud Ungdom
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 5
Nordfyns Bank Arena
Otterup B & IK
Nordfyns Bank Arena
4.
søndag
11.30
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U9
U9 drenge C (2012) 5M - 4/10 • Pulje 5
Højby Skole
Korup Ubberud Ungdom
Højby Skole
4.
søndag
13.00
OB
Herrer
U13
U13 drenge 8M M/A (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
OB-Ådalen
KUU
OB-Ådalen
4.
søndag
15.00
KUU
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Søhus Stige
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
8.
torsdag
19.00
SFF 2015
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 6
Boe Byg Arena - Svanninge
Korup IF (1)
Boe Byg Arena - Svanninge
10.
lørdag
10.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U12
U12 drenge 8M A (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Home Tarup Park
KUU
Home Tarup Park
10.
lørdag
11.00
KUU
Herrer
U13
U13 drenge 8M M/A (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
MG & BK
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
10.
lørdag
13.00
Egebjerg Fodbold
Kvinder
U12
U12 pige 8M C (2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
V.Skerninge Stadion
KUU
V.Skerninge Stadion
10.
lørdag
15.00
Korup IF (2)
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 5
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Morud/Veflinge
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
11.
søndag
11.00
Korup IF
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
KR 70
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
11.
søndag
11.00
Glamsbjerg IF
Kvinder
U15
U15 pige 11M (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
KUU
Glamsbjerg Stadion
17.
lørdag
11.00
Korup IF (1)
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 6
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
17.
lørdag
11.00
KUU
Herrer
U12
U12 drenge 8M A (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Dalum IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
18.
søndag
10.00
Otterup B & IK
Herrer
U13
U13 drenge 8M M/A (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Nordfyns Bank Arena
KUU
Nordfyns Bank Arena
18.
søndag
11.00
FIUK, Odense
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 2
Humlehaveskolen
Korup IF
Humlehaveskolen
18.
søndag
11.00
Ubberud IF (1)
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 5
Ubberud Stadion - Korup VVS
Korup IF (2)
Ubberud Stadion - Korup VVS
24.
lørdag
11.00
KUU
Herrer
U13
U13 drenge 8M M/A (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
BBB/SB (1)
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
24.
lørdag
12.00
Korup IF (2)
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 5
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
Lunde G & IF
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
24.
lørdag
13.00
Korup IF
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 2
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
OKS
Korup Kultur- & Idrætscenter (ude)
24.
lørdag
13.00
FC Broby
Herrer
Senior
Herre S4 - Efterår 2020 • Pulje 6
FC Broby Arena
Korup IF (1)
FC Broby Arena

Nyt fra DBU Fyn